danas je 29.3.2024

Prava i obveze poslodavca, prekršajne odredbe iz Zakona o zaštiti na radu

3.4.2017, , Izvor: Verlag Dashöfer, Trajanje videa: 01:01:12

Ana Šijaković, dipl. ing. sig.

Inženjer sigurnosti (VTŠ Zagreb), diplomirani inženjer sigurnosti, stručni specijalist inženjer organizacije rada (Visoka škola za sigurnost, Zagreb, Hrvatska)
Ana Šijaković tridesetpet godina radi i djeluje u području sigurnosti i zaštite na radu. Po temeljnoj struci je diplomirani inženjera sigurnosti, diplomirala na Visokoj školi za sigurnosti, danas je poslijediplomant na FOI Varaždin (menadžment poslovnih sustava).

Jedna je od vodećih hrvatskih stručnjaka u području sigurnosti i zaštite na radu u Republici Hrvatskoj, radi u Hrvatskom zavodu za zaštitu zdravlja i sigurnost na radu na mjestu Voditelja odjela za stručna pitanja, nadzor i vještačenja. Dugogodišnji je stalni sudski vještak pri Županijskom sudu u Zagrebu za područje sigurnosti i zaštitu na radu i voditeljica Podružnice u Hrvatskom društvu sudskih vještaka.

Obavljala je dužnost privremene ravnateljice Zavoda za unapređivanje zaštite na radu, bila članica je Nacionalnog vijeća za zaštitu na radu Vlade RH, dobitnica je Priznanja za postignuća u zaštiti života i zdravlja radnika te unapređenje zaštite na radu. Članica je niza strukovnih udruženja i jedna od osnivača i tajnica Europskog društvo inženjera sigurnosti.

Djeluje kao samostalni konzultant, radi ekspertize u području sigurnosti i zaštiti na radu, sudjeluje u nizu edukacija kao trener trenera u području OHS, kao organizator ili predavač sudjeluje na savjetovanjima i tečajevima ili in-hause seminarima u zemljama u okruženju.